"KARS AB'YE HAZIRLANIYOR" Projesi Avrupa Birliği Bakanlığı'nın illerimiz AB'ye hazırlanıyor-ıı Programı, Avrupa Birliği Faaliyetlerine Destek Bileşeni Kapsamında Valiliğimiz Tarafından Yürütülmektedir.

Anasayfa
2015 yılı SODES Başvuruları PDF Yazdır e-Posta

Kars Proje Ofisi

2015 YILI SODES UYGULAMALARI BAŞLADI

Beşeri sermayenin geliştirilmesi ve toplumsal bütünleşmenin sağlanmasını amaçlayan Sosyal Destek Programının (SODES) 2015 yılı uygulamaları başlamıştır. GAP ve DAP illeri, Adana, Aksaray, Bayburt, Gümüşhane, Hatay, Kahramanmaraş, Mersin, Niğde, Osmaniye, Sivas ve Yozgat illerinde uygulanacak olan SODES programının başvuru süreci aşağıdaki gibidir:

SODES BAŞVURU PORTALI
http://www.sodes.gov.tr/SODES.portal

  • Proje teklifleri internet sitemizden erişime açılacak olan SODES Bilgi Sistemi (SODES-BİS) aracılığıyla, 13 Mart–15 Nisan 2015 tarihleri arasında başvuru sahipleri tarafından valiliklere; 15 Mayıs 2015 tarihine kadar ise Valilik Değerlendirme Komisyonu tarafından yapılacak değerlendirmeden sonra valilikler tarafından Bakanlığa gönderilecektir.
Devamını oku...
 
2015 YILI SODES UYGULAMA USUL VE ESASLARI PDF Yazdır e-Posta

BİRİNCİ BÖLÜM: Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar

Amaç
Madde 1 - (1) Bu Usul ve Esasların amacı; beşeri sermayenin geliştirilmesi ve toplumsal bütünleşmenin sağlanmasına yönelik Sosyal Destek Programının (SODES) uygulanması, koordinasyonu ve izlenmesine ilişkin usul ve esasları düzenlemektir.

Devamını oku...
 
SODES hangi illerde uygulanıyor? PDF Yazdır e-Posta

Adıyaman, Batman, Diyarbakır, Gaziantep, Kilis, Mardin, Siirt, Şanlıurfa, Şırnak,  Kars, Ardahan, Iğdır, Erzurum, Ağrı, Erzincan, Malatya, Elazığ, Tunceli, Bingöl, Muş, Bitlis, Van, Hakkari, Gümüşhane, Bayburt illerinde uygulanıyor.

 
Sosyal Destek Programı (SODES) nedir? SODES’in amaçları nelerdir? SODES’e kimler başvurabilir? PDF Yazdır e-Posta

Sosyal Destek Programı (SODES) nedir?

İstihdam, sosyal içerme, kültür, sanat, spor alanlarında; göç, yoksulluk ve işsizlik gibi sorunlar ile değişen sosyal yapının ortaya çıkardığı ihtiyaçları karşılamayı amaçlayan, yerel düzeyde hazırlanan ve uygulanan projelerden oluşan, il düzeyinde valiliklerin koordinasyonunda yürütülen, uygulama sürecinde yerel aktörlerin geniş bir biçimde yetkilendirildiği sosyal sorunlara kısa sürede karşılık vermeyi hedefleyen insan odaklı bir programdır.

 

 

Site İçi Arama

Anketler

SODES için verilen eğitimleri ne kadar etkin buluyorsunuz?
 

Sayaç

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter

karsprojeofisi.com
karsprojeofisi.gov.tr